3M80 Moskit

Whisky i prochy

Temat: OTO Melara 76 mm jako system przeciwrakietowy
Dla porządku nie brałem tu pod uwagę impulsu elektromagnetycznego pochodnego z eksplozji nuklearnej czy tylko dedykowanej głowicy - w obu tych przypadkach to już nie jest zakłócanie, a dezintegracja całej elektroniki przeciwnika.

3M80 Moskit - na pewno nie był konstruowany jako "nie do przechwycenia" przez AEGIS-y, aż tak naiwni to Sowieci nie byli. Ten pocisk ma ponad 30 lat i jest już raczej leciwy. Choć oczywiście jego prędkość i masa robią wrażenie to pokładowa elektronika siłą rzeczy jest już passe.

Zaś P-800 Oniks to ciągle pieśń przyszłości, poza wersją dla Indii na razie raczej nie istnieje. BTW jest raczej następcą Bazaltów i Granitów niż Moskitów.
Tak czy inaczej spodziewał bym się raczej kłopotów z jego zestrzeleniem niż wykryciem.

Podane przez ciebie sposoby na obronę przeciwrakietową są raczej teoretyczne - nikt ich nie wdrożył. To już lepszym rozwiązaniem jest przewidywana swego czasu przez Niemców taktyka. Pierwsza salwa to pociski przeciwradiolokacyjne Harm, a dopiero potem pociski woda-woda.
Źródło: ivrp.pl/viewtopic.php?t=5284Temat: Co to za oryginalna konstrukcja?

i pewnie to wysokość 3m a nie 3000 :P Pewnie tak, chociaż pisali wyraźnie o 3000 m.


Na filmiku jest scena jak z ekranoplanu odpalane są jakieś rakiety czy wie ktoś coś więcej o tym zastosowaniu??? Rakiety 3M80 "Moskit". Ekranoplany "latają" we Flotylli Kaspijskiej. I tylko tam. W charakterze środków desantowych głównie, ale dzięki rakietom mogą skutecznie porażać cele nawodne.
Źródło: lotnictwo.net.pl/showthread.php?t=3268
 

Powered by WordPress dla [Whisky i prochy]. Design by Free WordPress Themes.